Kupujeme dům v Řecku 6

6. Už kopeme, ale pořád to není naše

Letíme přes Atény se zastávkou sloužící k průzkumu sortimentu řeckých hobby marketů. Kupuju svou první řeckou aku vrtačku, obhlížíme všechno od solárních panelů ohřívajících vodu až po příbory. Nejvíc času samozřejmě trávíme výběrem obkladů a věcí které za měsíc z Česka určitě autem nepovezu. Odpolední let na Milos je kvůli silnému větru zrušen, bleskově se busem přesouváme do Pirea a stíháme aspoň večerní trajekt. Místo ve tři odpoledne začneme ve tři v noci... To není nejlepší začátek, protože za den a půl už zase letíme do Vídně.

PraktikerAténské metroKontrola odborným okem pro mě ale dopadá dobře – dům je postavený bytelně, materiály jsou kvalitní, co půjde zachovat, zůstane zakomponováno v apdejtu. Vlastním tak mramorové prahy a parapety, no kdo to má! To jsem se ale nějak rozohnil, dům vlastně pořád ještě není můj. I tak už jsme rozmlátili starou postel a rozkutali jednu zeď (máme fakt dobré vztahy s paní prodávající, doufám), kde vznikne vestavná skříň, pan stavitel bere míru kuchyni a pečlivě si zakresluje prostor v koupelně.

Milos, letiště

Vracíme se zpět do Atén, tentokrát už letecky, a i když ještě před pár dny jsem plánoval že tento výlet využiju aspoň k podpisu smlouvy, notáři stále stávkují a tak se zaraženě vracím do Vídně a do Brna. Doba nepříjemná pokračuje. Notářka mě sice stále má v přátelích, ale na zprávy přestala odpovídat a prý ji lze kontaktovat jen skrze právničku. Ta jí nahání jak nadmutou kozu, ovšem jen virtuálně, sama bydlí asi dvě stě kilometrů severně od Atén. Mezitím domlouvám termín výstavby, protože pan stavitel má díky svým kvalitám kalendář napěchovaný dlouho dopředu, a tenhle brzký termín mám jen díky protekci. Poletí do Řecka ve dvou ještě s kolegou, zatímco já autem v malém předstihu odvezu náčiní a nějaké části nábytku, který se na míru lépe shání v Česku. Ve výsledku musím úložný prostor auta před cestou dvakrát přeskládat (Focus combi), abych skrz vnitřek viděl aspoň škvírou dozadu, a stavební vysavač tak získává lukrativní místo na sedadle spolujezdce (přestože jako navigátor je dost slabý), jinam už se v autě nevejde.Odjíždím z Brna za polovinou února, situace je následující:

A) stavitel je v zámoří na dovolené, ale tři dny před začátkem stavby by se měl vrátit, a hned pokračovat na Milos, pokud ovšem nepřiletí z Karibiku nemocný

B) notářka byla udolána, uštvána a ukamenována, slíbila (v pořadí 27. slib), že papíry budou právničce předány v úterý (18.2.)

C) já potřebuju odjet z Brna ve středu (19.2.), schůzka v Aténách se musí konat nejpozději v pátek (21.2.), protože pak musím stihnout trajekt na ostrov a za dva dny (23.2.) se už zase s vyloženým autem vrátit do Atén pro další materiál, abych dovezl zbytek věcí dříve než ve středu (28.2.) přiletí stavaři

D) auto mi posledních pár týdnů háže error od chyby čerpadla additiv

Jak tohle dopadne?

Předchozí díly najdete přehledně na https://www.milosvillage.com/blog

215 views0 comments

Recent Posts

See All